Practice Schedules

Coaches can view available practice periods and submit reservation requests by clicking here: Available Practice Periods

Click on a column heading to sort by Team, Division, Date, etc., or enter a Team Name in the Search box. Please check back often as schedules are subject to change.

Date Time Team Division Location Comments
03-26-19 6:30PM Kaplun, Tom Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
03-26-19 6:30PM O`Brien, Matt Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
03-26-19 6:30PM Schrader, Eric Freshman Boys (Grades 2-3) - Martin Avenue Elementary School
03-26-19 6:30PM Pinsky, Marc Junior Boys (Grades 4-5) - Martin Avenue Elementary School
03-26-19 6:00PM Schneir, William Intermediate Boys (Grades 6-7) - Norman J Levy Lakeside Elementary S
03-26-19 7:30PM Hope, Andrew Intermediate Boys (Grades 6-7) - Saw Mill Road School
03-26-19 7:00PM Eisner, Troy Senior Boys (Grades 8-9) - Norman J Levy Lakeside Elementary S
03-26-19 7:30PM Serio, Eileen Freshman Girls (Grades 2-4) - Saw Mill Road School
03-26-19 7:00PM Vogel, Chris Junior Girls (Grades 5-6) - Norman J Levy Lakeside Elementary S
03-27-19 6:30PM McDonald, Brian Freshman Boys (Grades 2-3) - Saw Mill Road School
03-27-19 7:30PM Ramsamooj, Roger Freshman Boys (Grades 2-3) - Saw Mill Road School
03-27-19 7:30PM Roth, Chris Intermediate Boys (Grades 6-7) - Saw Mill Road School
03-27-19 7:30PM Frishman, Jacob Intermediate Boys (Grades 6-7) - Park Avenue School
03-27-19 8:30PM Pratt, Chris Senior Boys (Grades 8-9) - Old Mill Road Elementary School
03-27-19 7:30PM Maletz, Herb Sup Senior Boys (Grades 10-12) - Old Mill Road Elementary School
03-27-19 6:30PM Passanisi, Edie Junior Girls (Grades 5-6) - Park Avenue School
03-27-19 7:30PM Lawrence, Tom Junior Girls (Grades 5-6) - Park Avenue School
03-28-19 7:30PM Julian, Kate Junior Boys (Grades 4-5) - John G. Dinkelmeyer School
03-28-19 6:30PM Foster, Scott Intermediate Boys (Grades 6-7) - Old Mill Road Elementary School
03-28-19 6:30PM Kraus, Carson Intermediate Boys (Grades 6-7) - Old Mill Road Elementary School
03-28-19 7:30PM Kamelhar, Jake Intermediate Boys (Grades 6-7) - Saw Mill Road School
03-28-19 7:30PM Garnock, Paul Intermediate Boys (Grades 6-7) - Old Mill Road Elementary School
03-28-19 7:00PM Volz, Eric Senior Boys (Grades 8-9) - Birch Elementary School
03-28-19 6:30PM Matz, Chris Freshman Girls (Grades 2-4) - John G. Dinkelmeyer School
03-28-19 7:30PM Moschella, Jim Freshman Girls (Grades 2-4) - John G. Dinkelmeyer School
03-28-19 6:30PM Winiarsky, Ronny Freshman Girls (Grades 2-4) - John G. Dinkelmeyer School
03-28-19 6:30PM Goff, Chris Freshman Boys (Grades 2-3) - H.D. Fayette Elementary School
03-28-19 6:30PM Goff, Chris Junior Boys (Grades 4-5) - H.D. Fayette Elementary School
03-29-19 6:30PM Peponakis, Stephanie Freshman Boys (Grades 2-3) - Martin Avenue Elementary School
03-29-19 6:30PM Goff, Chris Junior Boys (Grades 4-5) - H.D. Fayette Elementary School
03-29-19 7:30PM Bowers, Dan Junior Girls (Grades 5-6) - Old Mill Road Elementary School
04-01-19 6:30PM Goff, Chris Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-01-19 6:30PM Lay, Tony Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-01-19 7:30PM McQuillan, Bud Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-01-19 7:30PM McQuillan, Bud Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-01-19 7:30PM Goff, Chris Junior Boys (Grades 4-5) - John G. Dinkelmeyer School
04-01-19 6:30PM Barodin, John Junior Boys (Grades 4-5) - Saw Mill Road School
04-01-19 6:30PM McCabe, Anthony Junior Boys (Grades 4-5) - Saw Mill Road School
04-01-19 6:30PM Kohut, Matt Junior Boys (Grades 4-5) - H.D. Fayette Elementary School
04-01-19 7:30PM Maletz, Herb Senior Boys (Grades 8-9) - Park Avenue School
04-01-19 8:30PM Pryor, Ken Senior Boys (Grades 8-9) - H.D. Fayette Elementary School
04-01-19 7:30PM Liguori, Anthony Senior Boys (Grades 8-9) - H.D. Fayette Elementary School
04-01-19 6:30PM Behrens, Chris Freshman Girls (Grades 2-4) - H.D. Fayette Elementary School
04-01-19 7:00PM Witt, Kevin Freshman Girls (Grades 2-4) - Birch Elementary School
04-02-19 6:30PM Kaplun, Tom Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-02-19 6:30PM O`Brien, Matt Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-02-19 6:30PM Schrader, Eric Freshman Boys (Grades 2-3) - Martin Avenue Elementary School
04-02-19 6:30PM Pinsky, Marc Junior Boys (Grades 4-5) - Martin Avenue Elementary School
04-02-19 6:00PM Schneir, William Intermediate Boys (Grades 6-7) - Norman J Levy Lakeside Elementary S
04-02-19 7:30PM Hope, Andrew Intermediate Boys (Grades 6-7) - Saw Mill Road School
04-02-19 7:00PM Eisner, Troy Senior Boys (Grades 8-9) - Norman J Levy Lakeside Elementary S
04-02-19 7:30PM Serio, Eileen Freshman Girls (Grades 2-4) - Saw Mill Road School
04-02-19 7:00PM Vogel, Chris Junior Girls (Grades 5-6) - Norman J Levy Lakeside Elementary S
04-03-19 6:30PM McDonald, Brian Freshman Boys (Grades 2-3) - Saw Mill Road School
04-03-19 7:30PM Ramsamooj, Roger Freshman Boys (Grades 2-3) - Saw Mill Road School
04-03-19 7:30PM Roth, Chris Intermediate Boys (Grades 6-7) - Saw Mill Road School
04-03-19 7:30PM Frishman, Jacob Intermediate Boys (Grades 6-7) - Park Avenue School
04-03-19 8:30PM Pratt, Chris Senior Boys (Grades 8-9) - Old Mill Road Elementary School
04-03-19 7:30PM Maletz, Herb Sup Senior Boys (Grades 10-12) - Old Mill Road Elementary School
04-03-19 6:30PM Passanisi, Edie Junior Girls (Grades 5-6) - Park Avenue School
04-03-19 7:30PM Lawrence, Tom Junior Girls (Grades 5-6) - Park Avenue School
04-04-19 7:30PM Julian, Kate Junior Boys (Grades 4-5) - John G. Dinkelmeyer School
04-04-19 6:30PM Foster, Scott Intermediate Boys (Grades 6-7) - Old Mill Road Elementary School
04-04-19 6:30PM Kraus, Carson Intermediate Boys (Grades 6-7) - Old Mill Road Elementary School
04-04-19 7:30PM Kamelhar, Jake Intermediate Boys (Grades 6-7) - Saw Mill Road School
04-04-19 7:30PM Garnock, Paul Intermediate Boys (Grades 6-7) - Old Mill Road Elementary School
04-04-19 7:00PM Volz, Eric Senior Boys (Grades 8-9) - Birch Elementary School
04-04-19 6:30PM Matz, Chris Freshman Girls (Grades 2-4) - John G. Dinkelmeyer School
04-04-19 7:30PM Moschella, Jim Freshman Girls (Grades 2-4) - John G. Dinkelmeyer School
04-04-19 6:30PM Winiarsky, Ronny Freshman Girls (Grades 2-4) - John G. Dinkelmeyer School
04-04-19 7:30PM Bowers, Dan Junior Girls (Grades 5-6) - Old Mill Road Elementary School
04-05-19 6:30PM Peponakis, Stephanie Freshman Boys (Grades 2-3) - Martin Avenue Elementary School
04-05-19 6:30PM Bowers, Dan Junior Girls (Grades 5-6) - H.D. Fayette Elementary School
04-05-19 7:30PM Bowers, Dan Junior Girls (Grades 5-6) - Old Mill Road Elementary School
04-08-19 6:30PM Goff, Chris Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-08-19 6:30PM Lay, Tony Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-08-19 7:30PM McQuillan, Bud Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-08-19 7:30PM McQuillan, Bud Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-08-19 7:30PM Goff, Chris Junior Boys (Grades 4-5) - John G. Dinkelmeyer School
04-08-19 6:30PM Barodin, John Junior Boys (Grades 4-5) - Saw Mill Road School
04-08-19 6:30PM McCabe, Anthony Junior Boys (Grades 4-5) - Saw Mill Road School
04-08-19 6:30PM Kohut, Matt Junior Boys (Grades 4-5) - H.D. Fayette Elementary School
04-08-19 7:30PM Maletz, Herb Senior Boys (Grades 8-9) - Park Avenue School
04-08-19 8:30PM Pryor, Ken Senior Boys (Grades 8-9) - H.D. Fayette Elementary School
04-08-19 7:30PM Liguori, Anthony Senior Boys (Grades 8-9) - H.D. Fayette Elementary School
04-08-19 6:30PM Behrens, Chris Freshman Girls (Grades 2-4) - H.D. Fayette Elementary School
04-08-19 7:00PM Witt, Kevin Freshman Girls (Grades 2-4) - Birch Elementary School
04-09-19 6:30PM Kaplun, Tom Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-09-19 6:30PM O`Brien, Matt Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-09-19 6:30PM Schrader, Eric Freshman Boys (Grades 2-3) - Martin Avenue Elementary School
04-09-19 6:30PM Pinsky, Marc Junior Boys (Grades 4-5) - Martin Avenue Elementary School
04-09-19 6:00PM Schneir, William Intermediate Boys (Grades 6-7) - Norman J Levy Lakeside Elementary S
04-09-19 7:30PM Hope, Andrew Intermediate Boys (Grades 6-7) - Saw Mill Road School
04-09-19 7:00PM Eisner, Troy Senior Boys (Grades 8-9) - Norman J Levy Lakeside Elementary S
04-09-19 7:30PM Serio, Eileen Freshman Girls (Grades 2-4) - Saw Mill Road School
04-09-19 7:00PM Vogel, Chris Junior Girls (Grades 5-6) - Norman J Levy Lakeside Elementary S
04-10-19 6:30PM McDonald, Brian Freshman Boys (Grades 2-3) - Saw Mill Road School
04-10-19 7:30PM Ramsamooj, Roger Freshman Boys (Grades 2-3) - Saw Mill Road School
04-10-19 7:30PM Roth, Chris Intermediate Boys (Grades 6-7) - Saw Mill Road School
04-10-19 7:30PM Frishman, Jacob Intermediate Boys (Grades 6-7) - Park Avenue School
04-10-19 8:30PM Pratt, Chris Senior Boys (Grades 8-9) - Old Mill Road Elementary School
04-10-19 7:30PM Maletz, Herb Sup Senior Boys (Grades 10-12) - Old Mill Road Elementary School
04-10-19 6:30PM Passanisi, Edie Junior Girls (Grades 5-6) - Park Avenue School
04-10-19 7:30PM Lawrence, Tom Junior Girls (Grades 5-6) - Park Avenue School
04-11-19 7:30PM Julian, Kate Junior Boys (Grades 4-5) - John G. Dinkelmeyer School
04-11-19 6:30PM Foster, Scott Intermediate Boys (Grades 6-7) - Old Mill Road Elementary School
04-11-19 6:30PM Kraus, Carson Intermediate Boys (Grades 6-7) - Old Mill Road Elementary School
04-11-19 7:30PM Kamelhar, Jake Intermediate Boys (Grades 6-7) - Saw Mill Road School
04-11-19 7:30PM Garnock, Paul Intermediate Boys (Grades 6-7) - Old Mill Road Elementary School
04-11-19 7:00PM Volz, Eric Senior Boys (Grades 8-9) - Birch Elementary School
04-11-19 6:30PM Matz, Chris Freshman Girls (Grades 2-4) - John G. Dinkelmeyer School
04-11-19 7:30PM Moschella, Jim Freshman Girls (Grades 2-4) - John G. Dinkelmeyer School
04-11-19 6:30PM Winiarsky, Ronny Freshman Girls (Grades 2-4) - John G. Dinkelmeyer School
04-11-19 7:30PM Bowers, Dan Junior Girls (Grades 5-6) - Old Mill Road Elementary School
04-12-19 6:30PM Peponakis, Stephanie Freshman Boys (Grades 2-3) - Martin Avenue Elementary School
04-12-19 6:30PM Bowers, Dan Junior Girls (Grades 5-6) - H.D. Fayette Elementary School
04-12-19 7:30PM Bowers, Dan Junior Girls (Grades 5-6) - Old Mill Road Elementary School
04-15-19 6:30PM Goff, Chris Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-15-19 6:30PM Lay, Tony Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-15-19 7:30PM McQuillan, Bud Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-15-19 7:30PM McQuillan, Bud Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-15-19 7:30PM Goff, Chris Junior Boys (Grades 4-5) - John G. Dinkelmeyer School
04-15-19 6:30PM Barodin, John Junior Boys (Grades 4-5) - Saw Mill Road School
04-15-19 6:30PM McCabe, Anthony Junior Boys (Grades 4-5) - Saw Mill Road School
04-15-19 6:30PM Kohut, Matt Junior Boys (Grades 4-5) - H.D. Fayette Elementary School
04-15-19 7:30PM Maletz, Herb Senior Boys (Grades 8-9) - Park Avenue School
04-15-19 8:30PM Pryor, Ken Senior Boys (Grades 8-9) - H.D. Fayette Elementary School
04-15-19 7:30PM Liguori, Anthony Senior Boys (Grades 8-9) - H.D. Fayette Elementary School
04-15-19 6:30PM Behrens, Chris Freshman Girls (Grades 2-4) - H.D. Fayette Elementary School
04-15-19 7:00PM Witt, Kevin Freshman Girls (Grades 2-4) - Birch Elementary School
04-16-19 6:30PM Kaplun, Tom Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-16-19 6:30PM O`Brien, Matt Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-16-19 6:30PM Schrader, Eric Freshman Boys (Grades 2-3) - Martin Avenue Elementary School
04-16-19 6:30PM Pinsky, Marc Junior Boys (Grades 4-5) - Martin Avenue Elementary School
04-16-19 6:00PM Schneir, William Intermediate Boys (Grades 6-7) - Norman J Levy Lakeside Elementary S
04-16-19 7:30PM Hope, Andrew Intermediate Boys (Grades 6-7) - Saw Mill Road School
04-16-19 7:00PM Eisner, Troy Senior Boys (Grades 8-9) - Norman J Levy Lakeside Elementary S
04-16-19 7:30PM Serio, Eileen Freshman Girls (Grades 2-4) - Saw Mill Road School
04-16-19 7:00PM Vogel, Chris Junior Girls (Grades 5-6) - Norman J Levy Lakeside Elementary S
04-17-19 6:30PM McDonald, Brian Freshman Boys (Grades 2-3) - Saw Mill Road School
04-17-19 7:30PM Ramsamooj, Roger Freshman Boys (Grades 2-3) - Saw Mill Road School
04-17-19 7:30PM Roth, Chris Intermediate Boys (Grades 6-7) - Saw Mill Road School
04-17-19 7:30PM Frishman, Jacob Intermediate Boys (Grades 6-7) - Park Avenue School
04-17-19 8:30PM Pratt, Chris Senior Boys (Grades 8-9) - Old Mill Road Elementary School
04-17-19 7:30PM Maletz, Herb Sup Senior Boys (Grades 10-12) - Old Mill Road Elementary School
04-17-19 6:30PM Passanisi, Edie Junior Girls (Grades 5-6) - Park Avenue School
04-17-19 7:30PM Lawrence, Tom Junior Girls (Grades 5-6) - Park Avenue School
04-18-19 7:30PM Bowers, Dan Junior Girls (Grades 5-6) - Old Mill Road Elementary School
04-18-19 7:30PM Julian, Kate Junior Boys (Grades 4-5) - John G. Dinkelmeyer School
04-18-19 6:30PM Foster, Scott Intermediate Boys (Grades 6-7) - Old Mill Road Elementary School
04-18-19 6:30PM Kraus, Carson Intermediate Boys (Grades 6-7) - Old Mill Road Elementary School
04-18-19 7:30PM Kamelhar, Jake Intermediate Boys (Grades 6-7) - Saw Mill Road School
04-18-19 7:30PM Garnock, Paul Intermediate Boys (Grades 6-7) - Old Mill Road Elementary School
04-18-19 7:00PM Volz, Eric Senior Boys (Grades 8-9) - Birch Elementary School
04-18-19 6:30PM Matz, Chris Freshman Girls (Grades 2-4) - John G. Dinkelmeyer School
04-18-19 7:30PM Moschella, Jim Freshman Girls (Grades 2-4) - John G. Dinkelmeyer School
04-18-19 6:30PM Winiarsky, Ronny Freshman Girls (Grades 2-4) - John G. Dinkelmeyer School
04-19-19 6:30PM Peponakis, Stephanie Freshman Boys (Grades 2-3) - Martin Avenue Elementary School
04-19-19 6:30PM Bowers, Dan Junior Girls (Grades 5-6) - H.D. Fayette Elementary School
04-19-19 7:30PM Bowers, Dan Junior Girls (Grades 5-6) - Old Mill Road Elementary School
04-22-19 6:30PM Goff, Chris Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-22-19 6:30PM Lay, Tony Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-22-19 7:30PM McQuillan, Bud Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-22-19 7:30PM McQuillan, Bud Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-22-19 7:30PM Goff, Chris Junior Boys (Grades 4-5) - John G. Dinkelmeyer School
04-22-19 6:30PM Barodin, John Junior Boys (Grades 4-5) - Saw Mill Road School
04-22-19 6:30PM McCabe, Anthony Junior Boys (Grades 4-5) - Saw Mill Road School
04-22-19 6:30PM Kohut, Matt Junior Boys (Grades 4-5) - H.D. Fayette Elementary School
04-22-19 7:30PM Maletz, Herb Senior Boys (Grades 8-9) - Park Avenue School
04-22-19 8:30PM Pryor, Ken Senior Boys (Grades 8-9) - H.D. Fayette Elementary School
04-22-19 7:30PM Liguori, Anthony Senior Boys (Grades 8-9) - H.D. Fayette Elementary School
04-22-19 6:30PM Behrens, Chris Freshman Girls (Grades 2-4) - H.D. Fayette Elementary School
04-22-19 7:00PM Witt, Kevin Freshman Girls (Grades 2-4) - Birch Elementary School
04-23-19 6:30PM Kaplun, Tom Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-23-19 6:30PM O`Brien, Matt Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-23-19 6:30PM Schrader, Eric Freshman Boys (Grades 2-3) - Martin Avenue Elementary School
04-23-19 6:30PM Pinsky, Marc Junior Boys (Grades 4-5) - Martin Avenue Elementary School
04-23-19 6:00PM Schneir, William Intermediate Boys (Grades 6-7) - Norman J Levy Lakeside Elementary S
04-23-19 7:30PM Hope, Andrew Intermediate Boys (Grades 6-7) - Saw Mill Road School
04-23-19 7:00PM Eisner, Troy Senior Boys (Grades 8-9) - Norman J Levy Lakeside Elementary S
04-23-19 7:30PM Serio, Eileen Freshman Girls (Grades 2-4) - Saw Mill Road School
04-23-19 7:00PM Vogel, Chris Junior Girls (Grades 5-6) - Norman J Levy Lakeside Elementary S
04-25-19 7:30PM Bowers, Dan Junior Girls (Grades 5-6) - Old Mill Road Elementary School
04-26-19 7:30PM Bowers, Dan Junior Girls (Grades 5-6) - Old Mill Road Elementary School
04-29-19 6:30PM Goff, Chris Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-29-19 6:30PM Lay, Tony Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-29-19 7:30PM McQuillan, Bud Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-29-19 7:30PM McQuillan, Bud Freshman Boys (Grades 2-3) - John G. Dinkelmeyer School
04-29-19 7:30PM Goff, Chris Junior Boys (Grades 4-5) - John G. Dinkelmeyer School
04-29-19 6:30PM Barodin, John Junior Boys (Grades 4-5) - Saw Mill Road School
04-29-19 6:30PM McCabe, Anthony Junior Boys (Grades 4-5) - Saw Mill Road School
04-29-19 6:30PM Kohut, Matt Junior Boys (Grades 4-5) - H.D. Fayette Elementary School
04-29-19 7:30PM Maletz, Herb Senior Boys (Grades 8-9) - Park Avenue School
04-29-19 8:30PM Pryor, Ken Senior Boys (Grades 8-9) - H.D. Fayette Elementary School
04-29-19 7:30PM Liguori, Anthony Senior Boys (Grades 8-9) - H.D. Fayette Elementary School
04-29-19 6:30PM Behrens, Chris Freshman Girls (Grades 2-4) - H.D. Fayette Elementary School
04-29-19 7:00PM Witt, Kevin Freshman Girls (Grades 2-4) - Birch Elementary School
05-02-19 7:30PM Bowers, Dan Junior Girls (Grades 5-6) - Old Mill Road Elementary School
05-03-19 7:30PM Bowers, Dan Junior Girls (Grades 5-6) - Old Mill Road Elementary School
05-09-19 7:30PM Bowers, Dan Junior Girls (Grades 5-6) - Old Mill Road Elementary School
05-10-19 7:30PM Bowers, Dan Junior Girls (Grades 5-6) - Old Mill Road Elementary School